Kulczycki Grzegorz

Grzegorz Kulczycki

kulczycki_grzegorz.png

Urodził się 25 lipca 1963 r. w Żytnie w woj. łódzkim. Szkołę podstawową ukończył w 1977 r. Świadectwo dojrzałości uzyskał w 1982 r. w Technikum Rolniczym w Nysie w tym samym roku rozpoczął studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu, które ukończył w 1987 r. uzyskując tytuł magistra inżyniera rolnictwa.

Bezpośrednio po nich rozpoczął pracę w Katedrze Chemii Rolnej jako asystent stażysta. Stopień doktora nauk rolniczych otrzymał w 1996 r. na przedstawiając rozprawę pt. „Wpływ zróżnicowanego nawożenia potasem na wybrane właściwości gleby oraz plon i pobranie składników pokarmowych przez kukurydzę”. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2016 r., przedkładając rozprawę pt.” Wpływ nawożenia siarką elementarną na plon roślin i właściwości gleb”. Od 2020 r. został zatrudniony na stanowisku profesora uczelnianego. Od 2021 roku kieruje Zakładem Żywienia Roślin w Instytucie Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska. Odbył staże naukowe w Anglii (Rothamsted Research) oraz Niemczech (Humboldt-Universität Berlin). Brał wielokrotnie udział w konferencjach naukowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych (USA, Hiszpania) związanych z zagadnieniami optymalizacji stosowania nawozów w rolnictwie. Jego dorobek publikacyjny obejmuje ponad 60 oryginalnych prac twórczych, a ponadto wiele opracowań naukowych i sprawozdań z prac badawczych. Jest specjalistą w dziedzinie chemii rolniczej a jego działalność naukowa skoncentrowana jest głównie na zagadnieniach związanych z nawożeniem oraz wykorzystaniem technik systemu rolnictwa precyzyjnego do optymalizacji żywienia roślin uprawnych. Był opiekunem 32 prac magisterskich. Był wielokrotnie wyróżniany nagrodami Rektora.